Wallpaper Tutorial

Prvý krok: Výber obrázkov a textúry

Obrázok | Textúra #1 | Textúra #2

Panoráma – Fotografia, ktorú som pri tvorbe wallpaperu použila ja, sa už na internete nedá nájsť, ale bude to fungovať aj s inou alternatívou, napr. tento

Druhý krok: Kompozícia

1. Obrázok: Jedná sa o promo fotku k seriálu Birds of Prey, avšak ja som si ho zvolila ako podklad na manipuláciu s Cat z Night Huntress. Fotku som zmenšila, dohodila tam hlavu podľa svojich predstáv, následne som sa pomocou gumy zbavila nepotrebných okrajov.

Pomocou Gradient Tool som si vytvorila takéto čiernobiele pozadie, aby mi doň obrázok lepšie pasoval.

2. Panoráma: Cat si na chvíľu schováme a zostane nám len čiernobiele pozadie, na ktoré si dosadíme obrázok panorámy mesta, ktorú som si podľa potreby zmenšila.

Panorámu som následne ogumovala podľa potreby – dolu okraje a trochu oblohu zhora.

1. Textúra #1: Ešte pred použitím prvej textúry som si zmenila jej farebné ladenie na čiernobiele. Rýchlo a jednoducho to môžete urobiť pomocou filtru Black & White. Následne som vložila textúru nad vrstvu s panorámou a nastavila ju na Screen s viditeľnosťou: 80%.

Vrstvu s panorámou a textúrou #1 (BEZ čiernobieleho pozadia, to musí zostať na samostatnej vrstve) som si spojila (napr. pomocou Merge down, ak ich máte – čo by ste mali mať – pod sebou). Vrstvu som následne nastavila na Difference.

2. Textúra #2: Ako ďalšiu vrstvu som pridala textúru #2, ktorú som nastavila taktiež na: Difference. Môžete si ju zväčšiť, zmenšiť, otočiť horizontálne, vertikálne, ako len chcete.

A keď do obrazu vrátime Cat, vznikne nám niečo takéto:


Tretí krok: Coloring

Môj výsledný obrázok je čiernobiely, ale pri práci na tomto tutoriále mi nepripadala ani táto farebná kombinácia zlá. Takže sa pozrieme na obe varianty.

Farebná:

Selective Color

Reds: -44, +3, +34, 0
Cyans: -37, 0, -8, -24
Whites: -19, -19, -21, 0
Blacks: +19, +7, -2, 0

Brightness/Contrast

Brightness: +20
Contrast: +64
Viditeľnosť: 50% (alebo ako sa vám to hodí)

Čiernobiela:

Gradient Map

Použila som jednoduchý čiernobiely gradiant. (Použitím čiernobieleho gradientu dosiahnete tmavší efekt ako použitím filtru Black & White.)

Brightness/Contrast

Brightness/Contrast
Brightness: +20
Contrast: +64
Viditeľnosť: 100% (alebo ako sa vám to hodí)Štvrtý krok: Text

V tomto prípade mi s výberom textu pomohla Sunny, ktorej patrí moja veľká vďaka!