It's Alive!
07-05-2018 | Kategórie: Wallpapers, Teen Wolf, OUaT
Po vyše pol roku som sa dokopala k tomu - a mala som náladu na to... a mala som čas na to -, aby som pripravila nové wallpapery! Nie som si istá, či ich v dnešnej dobe ešte niekto používa na plochy svojich počítačov - občas mám naozaj dojem, že je to záležitosť minulého desaťročia, heh -, ale ich vytváranie ma stále veľmi baví. Stále sa pri nich učím niečo nové a je to môj spôsob, ako sa vyrovnať s udalosťami, ktoré sa dejú v mojich obľúbených seriáloch, prípadne spôsob, ako sa vyrovnať s ich koncom. Táto aktuálka je priam zosobnením tej druhej možnosti. Vážení návštevníci, prinášam vám 6x Teen Wolf a 3x Once Upon a Time.

Minulý mesiac som sa konečne dostala k tomu, aby som dopozerala poslednú sériu Teen Wolf, ktorá vyšla už minulý rok. Aj keď som pri pozeraní štvrtej a piatej série už nemala také nadšené pocity ako na začiatku seriálu (úprimne, s každou ďalšou sériou som tie príbehy chápala menej a menej), stále ma to bavilo a nebrala som to ako dôvod prestať ho sledovať. Posledná séria ma, prekvapivo, náramne bavila - podstatne viac ako predchádzajúce dve a to aj napriek tomu, že tam bolo najmenej Stilesa. Na jednej strane som bola na konci smutná, že už nebudú žiadne ďalšie epizódy - na druhej strane je zrejme lepšie skončiť, ako vidieť kvalitu dramaticky klesať.

Moje druhé zmierovanie sa pomaly prichádza s koncom Once Upon a Time. Kto ma pozná a chodieva(l) na tento web, vie, že som predchádzajúcich pár rokov bola týmto seriálom posadnutá a to aj napriek jeho dramaticky znižujúcej sa kvalite - pretože Hook a Emma ma robili náramne spokojnou, aj keď išlo všetko okolo nich v tom seriáli dole vodou. Zo siedmej série a zmien, ktoré v nej urobili, som nebola nadšená. Pozrela som si prvé dve časti a potom som to na zvyšok roka odložila. Lenže stále som bola zvedavá, a keď sa začali objavovať správy, že sa do finále vrátia staré postavy, zaťala som sa a rozhodla sa dohnať to. Nakoniec sa ukázalo, že ma ten seriál stále baví, hoci bez Hooka a Emmy to nie je 100% ono. Aj v tejto sérii som si však našla veci, ktoré ma nadchli, predovšetkým nová verzia Alice, jej vzťah s novým Hookom a jej vzťah s Robin, lebo tie dve sú spolu rozkošné! Do konca seriálu ešte zostávajú dve epizódy a ja po nich budem určite emocionálnou troskou #damnyouhormones.

 

Lebo sa dlho neuvidíme...
31-10-2017 | Kategórie: Wallpapers, GoT, Lucifer, OUaT
Pripadá mi neuveriteľné, že som od februára nezverejnila žiadnu grafiku - že som od februára nepripravila žiadne wallpapery! Je viac než očividné, moja wallpaperova mánia sa dávno skončila a ich počty budú už iba klesať (a na nulu asi nebudeme čakať príliš dlho). Obzvlášť ak sa mi na mojom notebooku nepodarí naštartovať Photoshop, nakoľko som sa (nateraz dočasne) presťahovala do Prahy a môj stolný počítač nemohol odcestovať so mnou. Nestrácam však nádej a verím, že skôr či neskôr sa k nejakému Photoshopu dostanem. (Veď sa bez neho zbláznim!)

Kým sa tak ale stane, môžem vás obdarovať iba týmito malými kúskami. Pripravila som si (prevažne veľmi jednoduché) seriálové wally k Luciferovi, Once upon a time, Game of Thrones, Defenders a dokonca aj jeden filmový k Fantastic Beasts.

 

Smoke and Mirrors (Lucifer) - Chloe & Lucifer
Na začiatok tento veľmi jednoduchý wall s Chloe a Luciferom (môžete si všimnúť, že som sa naučila novú techniku a veľmi výdatne som ju pri tvorbe tejto aktualizácie využívala, hehe). Nová séria Lucifera ma trochu frustruje, nie je to také ohromné, ako bola druhá séria, ale ja nestrácam nádej a aktuálne je to jeden z dvoch seriálov, ktoré sa mi naozaj chce sledovať pravidelne.
Winter is here (Game of Thrones) - Dany & Jon
Tento wallpaper nemá cenu komentovať - vytvorila som ho pri príprave aktuálneho dizajnu (ktorého sa tak skoro nezbavíme) a rozhodla som sa zverejniť ho aj v takejto samostatnej podobe.
Kill the boy (Game of Thrones) - Jon Snow
Druhá ukážka využitia tej istej techniky ako pri prvom walle k Luciferovi. Netuším, ako vydržím čakanie na poslednú sériu Game of Thrones #ItsKillingMeAlready
True love (Once Upon a Time) - Emma & Hook
Once upon a time dávno stratilo svoje čaro a som si istá, že som to dotiahla až do šiestej série iba kvôli Hookovi (a Emme). Nová séria ma nijako nepotešila - v každom prípade som šťastná, že moja obľúbená dvojica dostala svoj šťastný koniec.
Defenders (Defenders)
Po Daredevilovi som sa pustila do ďalšieho netflikovsko-marvelovského seriálu - Defenders. Pretože tam bol Daredevil. Čo si budeme klamať. Celkom ma však zaujala aj Jessica Jones, takže aj keď si zrejme nepozriem Luka Cagea ani Iron Fista, po Jessice určite ešte siahnem. V každom prípade sa aj tak najviac teším na pokračovanie Daredevila a Punishera!
Fantastic Beasts (Fantastic Beasts)
Tento wallpaper mi už od februára ležal v počítači, no nebola som ho schopná dokončiť. Nakoniec ma však predsa len kopla múza. Som zvedavá na pokračovanie Fantastických zverov, pretože prvý diel bol mimoriadne zaujímavý, zábavný a zážitkový!
Winter is here #IfYouKnowWhatImean + 9th Birthday
31-07-2017 | Kategórie: Layouts
Po dlhých (dlhých dlhých) mesiacoch som sa rozhodla oživiť svoj milovaný web. Viac-menej. Nakoľko sa môžem vyhovoriť na to, že až do júna som sa musela venovať škole (koho zaujíma, čo presne sa v uplynulom polroku dialo v mojom živote, odkazujem vás na svoj blog), nebudem váhať a vyhovorím sa na to. Po škole som taktiež nemala príliš veľa času na voľnočasové aktivity – musela som sa vrátiť do Bratislavy kvôli odubytovaniu, týždeň som strávila u jednej sestry, dva týždne u ďalšej sestry, potom týždeň na Festivale fantázie 2017 a napokon ma čakali dva týždne rodinného života u nás doma.

Dnes, keď od nás odišla posledná návšteva, som dostala nečakanú inšpiráciu a hneď som sa ju rozhodla spracovať to dizajnu, na ktorý sa práve teraz dívate. Lucifera síce stále zbožňujem, ale ten sa tu pretŕčal už dosť dlho (rekordne dlho - držala som ho tu viac ako rok... Tomu vravím lenivosť!). Nastal čas postaviť na výslnie niekoho iného a voľba padla práve na Game of Thrones, konkrétnejšie na Dany a Jona #NoReasonAtAll. Pokúsim sa v blízkej dobe prispieť aj nejakými wallpapermi – mám za sebou niekoľko úžasných finálových epizód, niekoľko nedopozeraných sérií a taktiež seriály/filmy, na ktoré sa strašne teším. Hádam ma aspoň niečo z toho nakopne a dokážem to spracovať do schopnej grafiky.

Medzitým by som ešte rada poznamenala, že – tak ako posledných pár rokov – aj tento rok som zabudla, že môj web oslavuje v lete svoje narodeniny! Udržiavam ho v chode už celých 9 rokov, a hoci moja aktivita v poslednej dobe nie je najvyššia, nehodlám to zabaliť! Ďakujem preto každému, kto sa tu ešte z času na čas zastaví, a dúfam, že v tom budete pokračovať!

Archív noviniek