Október 2008

31-10-2008 - Bolesť a emócie
Dúfam, že sa vám ďalšie pokračovanie bude aspoň trochu páčiť. Viete, nikdy predtým som nemala v pláne to takto zdramatizovať. V podstate to takto vôbec nemalo byť. Ale keď som to písala... ono sa to... napísalo... viac-menej samo. Bez môjho povolenia... :D

24.kapitola - Bolesť a emócie (1.časť)


31-10-2008 - Wallpapers
Mám tu opäť zopár wallow. Rozhodla som sa pridať všetky, ktoré mám v PC. Nezverením len dve, za ktoré sa tak trochu hanbím, takže... tak.

Prvý wall je k Anite Blake. Ani neviem, ako sa mi niečo takéto podarilo vyrobiť, ale podarilo sa. Ďalšie dva wally sú k seriálom Buffy a Charmed. No a zvyšok je tradične k Twilight.

Všetky wally nájdete v galérii


28-10-2008 - 23.kapitola
Posledná časť 23.kapitoly. Hovorila som, že bude podstatne kratšia než všetky ostatné kapitoly. Prečo, to ste sa mohli dočítať v mojej prehovore k predošlej kapitole. Tento part je, ehm, doosť dlhý, povedala by som. Ale nechcela som to rozdeľovať na dve krátke časti a zbytočne to takto naťahovať. Radšej to dám všetko naraz (i keď je to dlhé a nudné), aby som čoskoro mohla pridávať omnoho záživnejšie časti.

23.kapitola - Odpustenie (2.časť)


26-10-2008 - Pokračovanie LDG
A je tu ďalšie pokračovanie. Keďže som sa už dostala cez tú menšiu krízu, ktorá ma sprevádzala celou touto kapitolou, pokračovania zrejme budú pribúdať rýchlejšie.

Skôr, než začnete čítať, vám chcem povedať, prečo bude táto kapitola kratšia než ostatné a trošku... veľmi... divná. "Vystrihla" som z nej totiž jednu časť. Bola to vlastne tá časť, ktorá vytvárala obsah celej tejto kapitoly. Po istom čase som si ale uvedomila, že je to dosť divné a možno by sa vám to zdalo aj hlúpe a tak som sa toho zbavila. V príbehu to síce stále existuje, ale ešte o tom nikto nevie.

Možno niektorí z vás prídu na to, čo som odtiaľ vymazala. Ale pre moje dobro dúfam, že nie.

Tak fajn. To je z mojej strany všetko.

23.kapitola - Odpustenie (1.časť)


25-10-2008 - Living Dead Girl
Ďalšie veľmi nudné a zložité a nezrozumiteľné pokračovanie je na svete. Toto by už ale malo byť to posledné mimoriadne zložité pokračovanie... Teda, aspoň v to dúfam.

22.kapitola (3.časť)

Tiež som zmenila pesničku v "chosen song". Teraz je tam pieseň od Sarah McLachlan - Full of Grace. K tejto pesničke som sa dostala cez seriál Buffy a veľmi mi prirástla k srdcu.


20-10-2008 - Grafika
Hmm, mám v PC zopár wallov, ktoré som ešte nedala na net. Doteraz sa mi nestávalo, že by som si začatú prácu uložila a nechala pred seba. Ale tento systém sa mi celkom páči. Je to príjemný pocit mať na výber v tom, čo pridám skôr a čo neskôr.

Všetky wally nájdete v galérii


19-10-2008 - Just a Little Girl
A dnes prekvapivo ešte jedna "novinka". Zmenila som "chosen song". Vybrala som si pesničku od Amy Studt - Just a Little Girl.

Ak by ste chceli vidieť videoklip k tejto piesni, pozrieť si ho môžete tu


19-10-2008 - Dvojitá dávka poviedok
Poslednou dobou som sem pokračovania nedávala veľmi často. Problém bol v tom, že som nemala čas na to, aby som ich upravovala. Ale včera som si ten čas konečne našla.

Prinášam vám teda dve pokračovania. Jedno je (prekvapivo) k LDG a druhé k Vôni krvi. Pevne verím, že obidve diela sú aspoň trochu čitateľné, že vás to neunudí na smrť =D

Livind Dead Girl - 22.kapitola (2.časť)

Vôňa krvi - 9.kapitola (Summer)


18-10-2008 - Vampires Fanlisting
Áno, ľudkovia, moje šialenstvo je jednoducho nezastaviteľné. Rozhodla som sa totižto založiť si fanlisting. Dlho som uvažovala o čom by to mohlo byť. Napadlo mi všetko možné, ale to všetko bolo mimoriadne divné. Tak som skončila pri tomto.

Skôr než som sa do toho pustila, som sa snažila vypátrať, či už niekde nejaký takýto fanlisting nie je. Nič som ale nenašla. Teda, žiadny slovenský ani český fanlisting upírov som nenašla. Našla som len ten anglický a hneď som sa tam samozrejme prihlásila. Odkaz naň nájdete tu

PS: V mozille to robí ešte menšie problémy. Pokúsim sa to čo najskôr opraviť. Preto majte trošku strpenia :)


15-10-2008 - My monkey business
Pokračovanie to síce nie je, no ale... Dnes sme sa na odbornom výcviku znovu venovali vyrábaniu loga pre našu školu. Počas toho som si spomenula na jednu hlášku môjho spolužiaka a tak som jeho vetu trošku, ehm, zrealizovala :D

(Ak by vás toto zaujímalo, tak toto je ten náš mini dialóg...
Ja: Prečo chce mať riaditeľ na tom logu planétu? Čo má škola spoločné s planétou?
On: No a? Veď... Planéta opíc.
)


14-10-2008 - Everything is alright... but not in my head
Mno, poviedku vám teda neprinášam. Namiesto toho tu mám "zopár" mojich grafických (vý)tvorov. Je to síce tá najkatastrofálnejšia katastrofa, aká sa mi kedy podarila, no ale... čo už.

Nedá sa to ani počítať za niečo normálne. Sú to len také blbosti, ktoré väčšinou vznikli z ničoho nič, narýchlo, alebo len z... blbosti :D

Všetky wally nájdete v galérii


12-10-2008 - Britney Spears - Everytime
Tak tento víkend okrem pesničky nepribudne už nič. Akosi sa mi nepodarilo venovať sa písaniu. No ale možno behom tohto týždňa sem niečo pridám. Zajtra asi nie, pretože sa budem musieť učiť na slovenčinu, ale možno v utorok...

Pre dnešok je tu teda len "chosen song". Vybrala som si pesničku od Britney Spears. Nepatrí medzi moje obľúbené speváčky, ale táto jej pesnička sa mi mimoriadne páči.


05-10-2008 - Pokračovanie Vône krvi...
Fajn. Viem, že je už trochu neskoro, ale ešte stále je víkend, či nie?

Nebudem to naťahovať. Prinášam pokračovanie poviedky Vôňa krvi. Tentokrát je písaná z pohľadu Chrisa a je o niečo dlhšia, než tá prechádzajúca - 8.kapitola

No a tiež tu mám, ehm, wall... Jeho názov je Decode. Podľa pesničky Decode od skupiny Paramore. Twilight fanúšikovia určite vedia o čo ide. No, nebudem zdržovať. Pozrieť si ho môžete tu.


04-10-2008 - Can´t take my eyes off you
Túto skladbu napísali ju Bob Crewe a Bob Gaudio. V roku 1967 ju po prvýkrát zaspieval Frankie Valli. Ok, dosť bolo histórie. Mne totiž nejde o verziu Frankieho Valliho, ale o verziu skupiny Muse.

Neviem, či som túto pesničku niekedy počula v origináli. Možno áno, ale nespomínam si. Počula som zatiaľ len to, čo naspieval Heath Ledger vo filme 10 Things I Hate About You, no a tiež tú Muse verziu.

Takže, tento týždeň v "Chosen Song" nájdete práve túto pieseň.

PS: ak budem mať náladu, tak sem tento víkend pribudne pokračovanie k LDG... ak nie, tak k VK.