September 2008

30-09-2008 - Anthony Horowitz - Havrania brána
Dnes sa mi podarilo prečítať knihu, ktorú som si pred mesiacom požičala k knižnice. A musím povedať, že sa mi celkom páčila. Preto som sa rozhodla dať sem nejaké to info o tomto diele. Ide o knihu od Anthonyho Horowitza - Havrania Brána...

To je asi všetko. Týmto článkom ukončujem tento mesiac... Už skutočne "teším" na ten nasledujúci...


28-09-2008 - Pokračovanie poviedky The Scent of Blood
Sľuby sa sľubujú a ja neviem ako to ďalej pokračuje. Povedala som, že pridám pokračovanie a tak ho aj pridávam... Po dlhšej dobe tu je Vôňa krvi.

Viem, že to nie je zatiaľ vôbec zaujímavé, a že sú tie časti hrozne krátke, a že pokračovania pridávam asi tak často, ako sa leto strieda so zimou, ale... ALE! Mám na to zopár dôvodov. Prvým je, že som ešte nenapísala jednu veľmi dôležitú časť tejto poviedky, ktorá sa ma za chvíľu odohrať a ešte väčším problémom je asi to, že sa mi ešte nepodarilo odhaliť tajomstvo jednej mojej postavy... a ja teraz neviem, čo je vlastne zač... hmmm... no ale ja na to prídem.

Pokračovanie poviedky Vôňa krvi - 7.kapitola (Summer)


27-09-2008 - Nový layout
Po dvoch mesiacoch a štyroch dňoch prichádzam s novým designom, ktorý je druhý v poradí. Dlho mi trvalo, kým som prišla na to, ako asi má vyzerať a bol to pre mňa ukrutný boj s Photoshopom a HTML jazykom. Ale zvládla som to. Teda aspoň dúfam, že som to zvládla, a že v najbližších dňoch nenarazím na žiadnu zákernú chybu...

Pokúsila som sa urobiť niečo jednoduché a dúfam, že sa mi to aj poradilo. Na tento lay som použila dielo umelkyne Victorie Francés. Už pri prvom pohľade naň som vedela, že ho chcem použiť. V skutočnosti som vytvorila tri vezie tohto layu. Táto bola posledná a tiež jediná, ktorú som dokázala dať do HTML podoby.

Okrem toho som urobila aj menšiu zmenu v menu. Zbavila som sa "projektov" a namiesto toho som tam prihodila "chosen song". Neviem ešte ako často ich budem meniť, ale vždy o tom urobím nejakú tú aktuálku. Prvou piesňou je song od Danity Kane - Stay With Me. Je to skutočne nádherná pieseň, takže odporúčam.


23-09-2008 - Twilight wallpapers
Fuh... Po dlhšej dobe tu mám ďalšie Twilight wally... A sú až štyri. Dve z nich patria do staršej a trošku, ehm, mimoriadne divnej tvorby. A tie zvyšné dve sú z posledných dní a vyzerajú, ehm, divne. Ale kedy som ja povedala o svojej tvorbe, že nie je divná??

Wall nr.1 - Jasper and Rosalie - staré dielo, ktoré ste mali možnosť vidieť na záhlaví môj bývalého Twilight blogu...

Wall nr.2 - ...no reason for anything - ďalšia grafická babka... Je to prvý wall, ktorý som urobila niekde inde než vo photoshope... vlastne bol robený vo phofofiltry. Je to katastrofa, ja viem... Ale celkom vtipná katastrofa.

Wall nr.3 - Angel´s face - Divný, zvláštny a... divný už som hovorila??

Wall nr.4 - Breaking Dawn - musím povedať, že toto sa mi páči... Ale aj tak je to dosť preplácané... Kam sa stratilo moje heslo: "V jednoduchosti je krása?"


20-09-2008 - LDG + Avatary
A máme tu poslednú letný deň. Možno to tak za našimi oknami (alebo aspoň tým mojím) nevyzerá, ale je to tak. Ešte stále je tu leto. Tak ako tieto posledné okamihy využijete? Pri takomto počasí asi nijako. A preto som tu ja...

Je to tak ako som vám sľúbila. Prichádzam s pokračovaním LDG. Je to dosť dlhé a... čo ja viem? Pre mňa je to nuda, pretože to už takmer poznám naspamäť. Ale aj tak... je to nuda. Nič sa tam nedeje. No nejako som sa musela dostať k tomu, čo sa stane v nasledujúcej časti. A ten názov je tiež dosť divný. Chcela som ho zmeniť, ale nič iné ma nenapadlo...

Minulosť zostane minulosťou - 1.časť

No a aby toho nebolo málo. Mám tu aj zopár avatarov. Sú na nich trošku upravené diela od vynikajúcej umelkyne Victorie Francés. Pozrieť si ich môžete tu.


13-09-2008 - Nové pokračovanie
Po dlhšej dobe prinášam dlhé pokračovanie. Je to trochu divné, zvláštne posekané (je to asi prvá časť, z ktorej som vystrihla toľko - mojich obľúbených - vecí)... Avšak pevne verím, že to zvládnete a dočítate to dokonca... Nemôžem vám ale zaručiť, že nasledujúce kapitoly budú o niečo lepšie =/

21.kapitola (3.časť)


09-09-2008 - Breaking Dawn avatars
Dnes tu nemám pokračovanie žiadnej poviedky. A ani neviem, kedy sem najbližšie niečo dám.. x/ Ale ak to pomôže, zmenila som hlášku v menu.

A teraz moja grafika. Pridala som avatary k Breaking Dawn. Sú dosť spoilerové, takže kto nič nevie a nechce vedieť o BD, nech si ich radšej nepozerá. A na dvoch z nich je akosi vyjadrený môj názor na BD, takže ma za to prosím nekritizujte... xD


05-09-2008 - Poviedka, poviedka, poviedka...
Fajn... Mám tu pokračovanie LDG. Je to dosť... divné pokračovanie. Nevedela som, ako ináč mám ten ich problém vyriešiť, preto to dopadlo takto divne. Ale vtipné je, že som pri tom využila niečo, čo som napísala do úplne prvej kapitoly (teraz je to vlastne nultá kapitola... tú som sem ani nedávala x)

Tak veľa šťastia - 21.kapitola (2.časť)

PS: Zmenila som citátik. Je z 22.kapitoly LDG.
01-09-2008 - Bude to dlhé... =D
Presne tak, po dlhom čase prinášam dlhú aktuálku.

Myslím, že ste si všimli (no a možno nie x) isté zmenu v menu. Pridala som tam "Projects" alebo to, na čo už istú dobu čakám... xD Viem, že Anita už vyšla, ale ja na ňu ešte stále čakám. No a tiež "Quote". Písala som LDG a táto hláška sa mi fakt zapáčila... xD

Znovu som robila menšie úpravy v sekcii Twilight. Pridala som (smutné) info o Midnight Sun a tiež som pridala na stánku všetky Soundtracky k Twilight knihám a je tam už aj playlist k Midnight Sun!

Pridala som tiež na web svoje avatary k Twilight Movie. Možno sme ich videli na mojom blogu, ale ak nie, tak si ich môžete pozrieť tu.

Okrem avatarov tu mám aj zopár wallov... xD Tentokrát sú k seriálu Supernatural. Nájdete ich tu: Supernatural & Sam Winchester

No a na záver (ak ste sa k nemu dostali, tak vám blahoželám x) tu pre vás mám 6.kapitolu poviedky VK. Tentokrát je písaná z pohľadu Alex. Tak si ju užite (i keď je doosť krátka x)

A takmer by som zabudla... Mám tu prvý spriatelený web (teda ak to spriatelenie ešte stále platí... x) ! Je ním web Luny. Nájdete tam poviedky k HP, grafiku, Twilight, atd.