Február 2009

28-02-2009 - Living Dead Girl... zas a znova...
Neviem, či je to na dnes jediná novinka, keďže je ešte len 0:25, ale nateraz je to určite jediná novinka.

Mám ďalšie pokračovanie LDG. A len tak mimochodom by som rada oznámila, že sa mi včera podarilo dopísať 32.kapitolu a teda aj poslednú kapitolu. Pred malou chvíľou som dokončila epilóg a mám z toho skutočne zmiešané pocity.... :/

30.kapitola - Zbohom 2/4<

Okrem toho mám novú spriatelenú stránku, na ktorej nájdete množstvo skvelej grafiky a tiež nádherné musicvideá. Určite stojí za pozretie - Carpe Noctem

A ešte taký detail. V minulej aktualizácii som zabudla pripomenúť zmenu hlášky. Tentokrát je tam hláška z knihy Rozesmátá mrtvola.


25-02-2009 - ...happy...
Fuh, takže aktuálka, ktorá mala byť včera prichádza až dnes. Včera som bola mimoriadne zaneprázdnená photoshopom, takže nebol čas na upravovanie kapitoly. Ale dnes sa mi ju podariť upravilo a tak vám ju sem dávam. Je trochu krátka, ale snáď poteší - 30. Zbohom 1.

A teraz k tej grafike. Vytvorila som deväť wallov, ale... Dve z nich sú neskutočne katastrofálne; jeden nemôžem použiť, pretože ide do súťaže; ďalší nemôžem použiť kvôli tej istej súťaži a piaty ide na lay pre qtinku. Takže v podstate mám len 4 wally, ale zverejňujem tu iba tri z nich :D

Kristen Stewart - Tento wall som tiež pôvodne zaradila do neskutočne katastrofálnych, ale Qtinka ma presvedčila, takže ho tu máte.

Jane Volturi - S týmto som prekvapivo spokojná, i keď jedna osôbka sa sťažovala na farbu jej kapucne. Dievča zlaté, poznáš môj názor na tvoj názor.

Never - toto nemusíte brať príliš vážne. Dávam to sem len ako spomienku na staré dobré (kvetinkovské) časy.

No a na záver sa musím zdôveriť s tým, že mi dnes konečne prišli knihy, ktoré som si objednala ešte pred Vianocami. Dobre, tak len jednu z nich, no ale to je jedno. A ešte čakám na jednu, ale tú zatiaľ nemajú na sklade :(


23-02-2009 - Wally, Avatary a awardy
Tak dnes si dáme grafickú chvíľku. Najprv zopár avatarov s hercami z Twilight. Všetky sú staršieho data a nevyzerajú bohvieako, ale už som sa tuším neraz zmienila o tom, že avatary mi vôbec nejdú.

Ďalej prichádzajú wally spolu s cenami. V poslednej dobe som sa zúčastnila niekoľkých súťaží a tri z nich sa už skončili, takže tu sú moje výsledky:

Afraid of losing you - Wall s Buffy a Angelom, ktorý obsadil tretie miesto v súťaži na stránke Carpe Noctem. Snáď jediné, čo sa mi na ňom páči, je ten text.

Stay with him - Témou súťaže bola udalosť zo štvrtej knihy Twilight série - Breaking Dawn. Takže, ak ste to ešte nečítali a nechcete vedieť žiadne spoilery, nepozerajte sa naň. Wall vyhral druhé miesto v súťaži u Paty.

Eyes on fire - Posledná súťaž, ktorá sa konala na TWC mala trochu... neobvyklé zadanie. Myslím, že ten text na tom walle pekne vystihuje postoj Rosalie voči Belle. No a tento wall vyhral prvé miesto.

A to by bolo asi tak všetko. Na teraz. Zajtra možno pridám pokračovanie LDG, ale nič nesľubujem... :)


20-02-2009 - Nie som posadnutá! Alebo že by...?
Čo je podstatou tejto aktualizácie? Ehmmm...

Momentálne mi tu ide len o dve veci. O Anitu a o Edwarda. A ak to spojím do jedného, tak pôjde len o jednu vec, a to predsa o Anitu Blakovú. Neviem, ako sa dá presne definovať posadnutosť, ale ak je to to, čo mám ja tak áno, SOM posadnutá. SOM posadnutá Anitou, upírmi, Edwardom, Jean-Claudeom a možno aj Richardom.

V období Apríl/Máj rok 2009 by mali vydať v češtine knihu Bloody Bones, čo je piate pokračovanie Anity a jej český názov je, ehm, Krvavé koleno. A i keď znie ten názov divne, neskutočne sa na tú knihu teším.

"V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudit celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla. Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů. "

Moja mánia prenikla aj do môjho Photoshopu a tak som vytvorila aj jeden wall s Anitou a Edwardom - She is like a piece of my soul - Neviem prečo, ale vzťah týchto dvoch ma fascinuje... :D

No a na záver jedna super hláška, ktorú napísala Qtinka. Prosím vás, nepýtajte sa ma, čo je na nej také super, pretože to neviem. Ale mňa proste úplne začarovala.


17-02-2009 - Give the evil look...
Nebudem okolo toho chodiť ako okolo horúcej kaše. Mám tu pokračovanie LDG a neviem, neviem... Posúďte sami - 29.kapitola - Prehraná bitka 2/2.

A okrem toho tu mám aj dva nové wally. Nie je to žiadna sláva, ale aspoň niečo.

Jane & Heidi - Vyzerá to zvláštne, ja viem, no ale. Istým spôsobom sa mi to páči.

Terrified to Forget - Prvý wall, ktorý zverejňujem hneď po jeho vyrobení. Skutočne neviem, akým spôsobom sa mi ho podarilo vytvoriť.


13-02-2009 - Can you fly?
Po niekoľkých dlhých dňoch strávených v posteli som sa dostala k tomu, aby som to tu nejako oživila. Tak vám prinášam jednu dlhú aktualizáciu... :)

Začnem hláškou, ktorá pochádza zo seriálu Angel. Behom tohto týždňa som videla viac filmov a seriálov než za celý minulý rok, takže hlášok mám plnú hlavu. Ale táto je z nich najlepšia. Taktiež už bolo na čase zmeniť pieseň. Dala som tam song od Bif Naked - Lucky, ktorú ja poznám zas zo seriálu Buffy. Pekná zhoda... Podľa mňa je to úchvatná pesnička. Ďalej, čo by to bolo za aktualizáciu, keby som nepridala aj zopár wallov. Avšak ani jeden nie je k Twilight, prekvapivo. Vlastne tu mám len dva wally a obe sú k seriálu Supernatural. Sú to vlastne wally, ktoré som spomínala v minulej aktuálke.

Supernatural - Prvý z dvoch wallov vytvorených pre moju sestru. Má (pre mňa) nezvyčajnú veľkosť (1280x960) a je... divný... :D

Sam & Dean - Veeeľmi originálny názov, však? Téma, veľkosť a aj môj názor naň je rovnaký ako u toho prvého.

Okrem iného tu mám aj nový spriatelený web Dith a Lecy - ich grafika je naprosto úchvatná.

No a na záver: Prvá časť dvojdielného dramatického seriálu... ehm... vlastne nie. Prvá časť 29.kapitoly LDG. Tiež z toho máte takú veľkú radosť ako ja?

29.kapitola - Prehraná bitka 1/2

A to by bolo na dnes všetko. Dúfam, že ste piatok 13. prežili v zdraví a šťastí a ak sa náhodou najbližší týždeň neozvem (mám ďalší týždeň voľna... jupí!), tak je to preto, lebo sa utápam vo vitamínoch, liekoch a teplotách... :D


08-02-2009 - Neznášam bolesti hlavy!
Chcela som priniesť nejakú normálnu aktuálku, no nepodarilo sa. Dnes ráno ma prepadla nejaká zvláštna choroba, kvôli ktorej nemám náladu absolútne na nič. Takže tu nemám ani nové wally (včera som nejaké vyrobila... pre moju drahú sestričku, ale ona ich slušným spôsobom odmietla...) a pokračovanie tiež nie je upravené, takže nemôžem zverejniť nič :(

Snáď len dodám, že som včera dokončila lay pre Qtinku a ona už ho má na webe. A tiež som spustila hlasovanie v súťaži o naj wall na Twilight Series. Tak ak chcete, mrknite sa tam.

Neviem čo ešte bude zajtra, či pozajtra, takže vám nemôžem povedať, kedy bude najbližšia aktuálka. Ale dúfam, že čoskoro.


06-02-2009 - Bye, bye
Prinášam len jednu stručnú informáciu. A tou sú moje grafické úspechy.

Angel & Fred - Tento wall som vyrobila do súťaže na Immortal Heart a získala som druhé miesto... :) Musím uznať, že tento wall sa mi celkom pozdáva.

Dnes som mala v pláne dokončiť lay pre Qtinku, ale niečo mi do toho prišlo a tak to dokončím až zajtra (snáď :). No a najbližšia aktuálka bude zrejme "až" v nedeľu... Zatiaľ sa majte... =)


05-02-2009 - I got trouble in my town
Tak teda aby sme to zbytočne nenaťahovali. Mám tu ďalšiu aktuálku s pokračovaním a jedným wallom. Áno, len jedným.

Najprv ale to pokračovanie. Neviem, čo k tomu mám povedať, pretože som si práve dnes uvedomila, čo sa stane v ďalšej kapitole a úplne ma to rozhodilo, takže... no, nebudem spoilerovať.

28.kapitola - Odhalenie 3/3

A teraz ten wall:

I only have eyes for you - Tak sa zdá, že ma znovu pochytila Buffymánia. Wall pochádza z časti I only have my eyes for you a tú scénu mám skutočne rada... :)

Na záver info k novej "chosen song". Dala som tam pieseň od Hany Pestle - Need, o ktorej možno viete, že sa... možno... dostane na soundtrack k New Moon. A ja som za. Je to pekná, jednoduchá pieseň, ktorá vystihuje New Moon skvelo.

A teraz sa môžem pokojne pustiť do výroby layou pre Qtinku... =D


03-02-2009 - Čo patrí medzi krásy obyčajného všedného života? Sex!
Fajn, najprv poznámka k tomu nadpisu. Dnes sme na občianskej výchove preberali estetiku. A na otázku čo patrí medzi krásy obyčajného všedného prozaického života odpovedali niektorí moji spolužiaci zborovo: sex. No nič to... Každý o tom, čo mu chýba... :D

A teraz k podstate. Mám tu ďalšie tri grafické kúsky, ktoré prekvapivo nie sú staré ani týždeň. Hmm... možno jeden, ale tým si istá nie som.

It Doesn´t Matter - Začneme najčerstvejším dielkom. To som vyrobila včera a priznávam, že sa mi nepáči. Je to divné. V mojej hlave to vyzeralo úplne ináč a omnoho lepšie.

Something More? - Keď človeku vypadne net, dokáže robiť hocičo. Mojím hocičím bol wall s Bellou a Jacobom. Ale neočakávajte žiadneho Stevena Straita. Je tam ten náš oficiálny Jake... teda Taylor.

Under Your Spell - No a na záver jeden svetlý wall. Nemám vo zvyku robiť svetlé wally (ale to ste si už určite všimli), ale tento doslova prosil o to, aby bol svetlý. Tak je teda svetlý...

Na záver tri poznámky:
1. Pod odkazmi na posledné tri nové wally nájdete odkaz na ďalšie staršie najnovšie wally... xD
2. Pod hláškou (dňa, týždňa, mesiaca... to je jedno... vyberte si) je zas odkaz na staršie hlášky, ktoré boli na stránke.
3. A zmenila som hlášku. Myslím, že tu už bola, no ale... Opakovanie je matkou múdrosti.


02-02-2009 - Bleskovka
Rýchla, stručná, jasná, výstižná novinka. Pokračovanie LDG je tu, ale neviem, kedy príde do ďalšie. No myslím, že zajtra určite nie.

28.kapitola - Odhalenie 2/3


01-02-2009 - Yes. No. No? Yes!
Prichádzam s ďalšou nekonečnou aktuálkou.

Za prvé. Mám tu konečne pokračovanie, ktoré je dosť dlhé a v jeho prevažnej časti sa nič záživné nedeje, tak dúfam, že to prežijete. Ináč oznamujem, že som včera úspešne dokončila predposlednú kapitolu. Chcela som sa dnes vrhnúť aj na tú poslednú, no nepodarilo sa. Tak sa na ňu vrhnem na ďalší víkend... :)

28.kapitola - Odhalenie 1/3

A teraz ku grafike. Pripravila som 4 staršie wally. Tri k Twilight a jeden opäť k BtVS...

Alice and Emmmett - Tento wall bol vytvorený do súťaže na TWC a vyhrala som tretie miesto ! Aj napriek tomu, že niečo vyhral, s ním nie som spokojná. Alice vyzerá dosť divne.

New Moon - Kedysi sa mi to celkom páčilo, teraz mi to pripadá divné. No ale to by som nebola ja, keby to tak nebolo. V každom prípade si myslím, že wally s New Moon tématikou sa mi vždy podaria viac, než akékoľvek iné.

Rosalie Hale - Posledný dnešný Twilight wall je s Rosalie. Tento sa mi zo začiatku vôbec nepáčil, no teraz mi pripadá... schopný. Nič nepokazil, nič nevylepšil.

Seeing Red - No a na záver jedno zvláštne dielko k BtVS. Ako obvykle je s Willow a Tarou - konkrétnejšie k dielu Seeing Red, kedy Tara zomrela. Moja spokojnosť s týmto wallom sa rovná nule, no ale svet sa kvôli tomu nezrúti.

Ďalšie info sa týka novej spriatelenej stránky. Na webe Maud nájdete grafické súťaže, do ktorých sa môžete zapojiť a zmerať si tak sily s inými grafikmi... :)

No a na záver oznamček k dvom novým reklamám. Jedna je na stránku Paty, kde sa prihlásiť až do dvoch rôznych a skutočne zaujímavých súťaží a tiež stránku TWC, kde Qtinka s JaniCZkou usporiadali graficko-poviedkovú valentínksú súťaž... :)