Marec 2009

HTML mánia...
Posted on 28.03.2009 at 17:55
Tento víkend je plný designovania a HTMLkovania.

Začalo to vytváraním designu na stránku, kam som sa rozhodla dávať všetky stránky, ktoré vytvoríme v škole. Ak vás zaujíma, čo som zatiaľ vytvorila, môžete sa mrknúť sem - SCHOOL PROJECTS

Potom som sa pustila do tvorenia nového designu sem, na LDG, ale skonštatovala som, že sa mi nepáči a tak som vytvorila druhý. Obe sú kompletne hotové a nakódované, ale ani jeden mi nepripada dostatočne dobrý. Ale napokon asi predsa len použijem ten druhý a dočkáte sa ho zrejme v stredu.

Neskôr som začala vytvárať des pre Qtinku a podarilo sa mi ho dokončiť ešte včera (no až na tie avy, tie som robila dnes :). Pozrieť si ho môžete na Qtinkinej stránke - PERSONAL FREEDOM

Okrem toho sa mi ešte podarilo vytvoriť aj nový INDEX na LDG. Vyhodila som odtiaľ Twilight Series a pridala galériu, GP a SP.

Dnes som sa zas pustila do vytvárania layoutu na FANLISTING. Ten starý tam bol už 5 mesiacov. A i keď sa mi veľmi páčil, musela som ho zmeniť. A tak sa na svetlo sveta dostali dvaja upíri z Buffy - Angel a Spike.

No a na záver info o GP, teda GUILTY PLEASURES. Je to akýsi osobitný úsek LDG, kam sa budem snažiť zhrnúť všetky informácie o sérii kníh o Anite Blakovej od Laurell K. Hamiltonovej. Dúfam, že tam toho časom bude viac než je tam toho teraz.

Oh a ešte taká drobnosť. Počet návštev na tejto stránke presiahol číslo 5 000. A tak by som sa chcela všetkým, ktorí sem chodia, veľmi poďakovať... :)

* Thank you, guys *


Pokračovanie
Posted on 27.03.2009 at 13:50
Dnes tu mám len pokračovanie LDG, ktoré malo pribudnúť už včera. Včera som ale pracovala na niečom inom a a tak ju sem dávam až dnes.

30.kapitola - Pomsta 2/3

A teraz spolu môžeme začať odpočítavať. Do konca príbehu zostávajú už len 4 časti.


Život je kámoš... a hajzl a šmejd...
Posted on 25.03.2009 at 20:15
Po mimoriadne dlhom čase prinášam zopár noviniek.

Najprv dva oznamy:
1. Uzavrela som Twilight Series. Ak chcete vedieť, čo ma k tomu viedlo, prečítajte si to tuto;
2. Pokračovanie LDG bude (dúfam) zajtra. Dnes sa mi to nepodarilo upraviť.
3. Zmenila som hlášku. Tentokrát je tam úvod z muzikálu Krysař... :)

A teraz dve grafické dielka:

New Moon Poster - začnem starším posterom k New Moon, ktorý som vytvorila do súťaže na Intoxicated. Vôbec sa mi nepáči... :/

Lay all your love on me - tento malý blendík bol v súťaži na Blend Chalange. A získala som delikátne miesto.

Bloody Nights in LA - tento poster bol vyrobený do súťaže na Fated to pretend a získala som s ním druhé miesto (súťažilo sa o subdoménu na stránke SunnyWill a rozdiel medzi prvým a druhým miestom bol jeden bod :D

A teraz ešte jedna cena, ktorú som dostala tiež od SunnyWill. Tou cenou je "artist of the month" za mesiac Marec. Ďakujem, SunnyWill :) Niečím takým, ma ešte nikdy nikto neocenil. Ďakujem... :)


Známky, známky, známky
Posted on 19.03.2009 at 17:22
Paty vo mne oživila moju známkovú posadnutosť... (Vďaka, Paty). A dnes som nezostala len pri hľadaní známok, ale dostala som sa aj k ich vyrábaniu. Takže dnes len toľko... :)


Aj vám je taká zima ako mne?
Posted on 17.03.2009 at 17:54
Skôr než sa pustím do ďalšieho upravovania svojich poviedok, prinášam menšiu aktualizáciu. Dnes pre zmenu začnem s grafikou. Mám tu len jeden wall, ktorý som včera akýmsi zázrakom vytvorila.

Rosalie Hale - Včera som, ako zvyčajne, trochu surfovala po internete a narazila som na fotky Olivie Wilde - herečky, ktorá sa Stephnie Meyerovej hodina na rolu Rosalie. Tak som trochu zapátrala, našla nejaké fotky a vzniklo z toho toto.

Ďalej prinášam prvú časť predposlednej kapitoly LDG. Rada by som to nejako okomentovala, len neviem ako, tak radšej budem mlčať.

31. Pomsta 1/3

No a na záver info o troch nových spriatelených stránkach: Prvá stránka patrí skvelej grafičke menom Cvelfátko - SPIRIT AWAY, druhá stránka je o Twilight sérii - ROBERT AND KRISTEN FAN a posledná nová stránka je o skupine MARQUESS.


Nevládzem už ani vymyslieť nadpis... :(
Posted on 12.03.2009 at 20:20
No, som rada, že som sa opäť raz dostala k aktualizácii tejto stránky. A bude to dlhá aktualizácia... :)

Začnem poviedkou. Mám tu poslednú časť tridsiatej kapitoly. Nie som z nej nadšená, no teší ma fakt, že je sa tam po tejto časti konečne začne niečo diať.

30.Zbohom 4/4

Ďalej tu mám informáciu o zmene hlášky. Opäť raz prehovoril Achilles. Ale čo už. Ja za to nemôžem. Možno to bude tým, že budú čoskoro dávať v TV Tróju. Som naladená na trójsku vlnovú dĺžku.

Ehm, okrem iného mám informáciu o Bloody Bones (alebo ak [ne]chcete tak Krvavom Kolene). Dátum vydania sa posunul na DNES. Kniha je už teda v obehu. Takže šup šup... zožeňte si ju aj za mňa. Ah jaj, kedy sa k nej JA dostanem???

Postupne sa dostávam ku grafike. Mám tu tri wally, z ktorých len jeden je mladší ako jeden týždeň.

The Craft - začneme najstarším dielom. Je to wall k filmu The Craft (po našom Čarodejnice). Nie je to dokonalý film, ale dal sa pozerať...

Julia Stiles - ďalším dielom je wall s Juliou Stiles. Tí, ktorí chodíte na web ku Qtinke možno pochopíte, že je to wall, z ktorého som jej vyrobila najnovší design. A možno to znie divne, ale ten wall sa mi páči. Trochu.

Why does my heart cry? - a končíme najnovším wallom. Tento nápad som dostala, keď som pozerala Moulin Rouge. A dostala som ešte jeden, ale ten som ešte nezrealizovala. Ale ako obvykle bol nápad oveľa lepší ako jeho realizácia. Nie som s tým spokojná aj napriek tomu, že je na tom walle Steven. (Ospravedlňujem sa fanúšikom Taylora, ale asi by som nenašla jeho fotky, ktoré by sa mi na ten wall hodili.)

No a na záver malé info o jednej spriatelenej stránke. Lizzie zmenila doménu. Jej nový web nájdete tuto: Speak... :) + mám novú spriatelenú stránku, ktorej majiteľkou je Pája. Je to stránka o seriáloch, filmoch, hercoch... Určite tam nájete niečo, čo vás bude zaujímať... :)


Žiadny čas - žiadne aktualizácie
Posted on 05.03.2009 at 15:32
Konečne sa mi podarilo nájsť si čas na aktualizáciu. V škole je to po tej mojej dvojtýždňovej absencii katastrofálne. Samé písomky, opisovanie poznámok a kopa projektov. Predpokladám, že rovnako hrozné to bude aj budúci týždeň... :/ Na druhej strane... aspoň sa nenudím... :D

Fajn, teraz k tej jedinej novinke, ktorú tu dnes mám. Tou je pokračovanie LDG, ktoré je dosť krátke a nič podstatné sa tam vlastne ani nedeje.

30.Zbohom 3/4

Žiadne wally sa mi tento týždeň podariť nevyrobilo. Snáď to cez víkend nejako napravím... :)

A ešte poznámka na záver. Ďakujem za všetky vaše komentáre. Som rada, že sa vám nový vzhľad páči... :)


New Layout
Posted on 01.03.2009 at 15:50
Ako ste si všetci určite všimlo, opäť raz som zmenila layout... :)

Dlhý čas som vôbec nevedela, aký by mohol byť nový lay. Premýšľala som nad rôznymi vecami, no nič sa mi nepáčilo. Až včera, keď som zbadala tú mačaciu labku s pierkom sa niečo vo mne pohlo a potom to už šlo samo. Na môj vkus je to trochu príliš ružové (i keď... vytvorila som už aj ružovejší lay, len nebol na tento web... x), ale aj napriek tomu sa mi to páči. Neviem prečo, ale páči... :)

Neviem, či dnes pridám ešte niečo. Mám totiž v pláne zmeniť lay aj na TS a to mi určite zaberie istý čas. A okrem toho, zajtra idem po troch týždňoch zase do školy, takže sa tomu musím istým spôsobom prispôsobiť. Ešte že som dopísala LDG. Aspoň tak (ak budem mať na konte veľa... učenia) nebudete musieť dlho čakať na pokračovania... :)

No a to je odo mňa asi na dnes všetko... :)