Júl 2011

3. narodeniny
24-07-2011
Prešlo ďalších 12 mesiacov (a 1 deň) a Living dead girl oslavuje už svoje tretie narodeniny. Chcela som tento narodeninový post spraviť už včera, po návrate zo svojich výletov, ale ako naschvál nám takmer celý deň nefungovala elektrina a na večer som už mala iné plány. No ako sa vraví, lepšie neskoro ako nikdy. Ale dosť bolo obkecávania a výhovoriek, poďme si to všetko pekne zhrnúť:

Keď som s týmto webom 23. júla 2008 začínala, trochu som sa obávala, čo sa z toho po čase vykľuje. Dovtedy som bola "zručná" len v blogovaní a tam na rôznych detailoch, ktoré sú s kvalitným webovaním späté, nezáležalo, takže moje obavy boli nepochybne namieste. Navyše som toho v tom čase ako o grafike, tak ani o kódovaní veľa nevedela, čo mi vôbec nehralo do kariet. Zameranie LDG bolo vtedy taktiež dosť obšírne a ja sa dodnes divým, ako sa z bláznivého webu, kde bolo doslova z každého rožka troška, napokon predsa len vykľul grafický – aspoň trochu seriózny –, ktorý síce ešte stále nevyzerá tak, ako by som si to priala, ale pomaly sa k tomu hádam dostávame.

Čo všetko LDG za ten celý rok vlastne postretlo? Tak najväčší rozruch zrejme zapríčinil januárový, niekoľko týždňov dlhý, výpadok serveru IC.CZ, ktorý ma dokopal k tomu, aby som sa konečne presťahovala na vlastnú doménu. LDG sa ubytovala na Delirious Soul, kde sídli taktiež môj blog Vampire Diary a dva fanlistingy: Vampires a The Rising Moon. Doposiaľ sa na LDG vystriedalo 29 layoutov, za posledný rok ich bolo konkrétne 7; web má celkovo 37 spriatelených stránok, no s týmto rokom a spojením „nové spriatelené weby“, sa spája len skromné číslo 6; a máme tiež 4 sesterské stránky a 3 fanlistingy mimo Delirious Soul. Ku dnešnému dňu (keďže včera som si to odstopovať nestihla) web navštívilo 17 436 návštevníkov, za čo sa vám chcem od srdca poďakovať. Nikdy by ma ani len nepadalo, že sa k takémuto číslo niekedy aspoň priblížim a teraz je tu. Takže ešte raz vám všetkým ďakujem. Aby sme ale nezostávali len pri informáciách, pridáme aj trochu pochvaly: Minulý rok v septembri sa LDG stalo stránkou mesiaca na Delicate Awards, čo bolo pre web historickým okamihom, keďže dovtedy nás takto nikto neocenil ^-^.

V závere by som teda ešte chcela popriať svojmu webu, aby každý boj s mojou lenivosťou napokon vyhral a nikdy nedošlo k jeho záhube. A opäť raz by som sa chcela poďakovať vám, návštevníkom, ktorí ste tou najzákladnejšou príčinou, prečo web Living dead girl ešte stále stojí. Ďakujem vám za vaše komentáre, podporu i akékoľvek hoc len nahliadnutie na tieto stránky. Pevne verím, že sa sem budete aj naďalej vracať a ukazovať mi, že mám dôvod, prečo udržiavať web pri živote :)

Moje špeciálne poďakovanie patrí Sue a Sunny, ktoré spravili pre LDG tieto krásne darčeky :)

A ako to bude s ďalšími aktuálkami? Odpoveď na túto otázku je zatiaľ v nedohľadne. Momentálne nemám nič, čím by som mohla web aktualizovať, ale pokúsim sa to čoskoro napraviť. Tvorenie wallpaperov mi už nehorázne chýbalo a moja hlava sa pomaly ale iste hromadí nápadmi, mám na zozname taktiež zopár layoutov, ktoré musím nadesignovať a nakódovať, a v zálohe niekoľko obrázkov, z ktorých by som chcela spraviť avatary (pre zvedavcov: budú to avatary k seriálu Merlin :). Ďalej úspešne pokračujem v písaní, čaká ma zopár editácii (Sue, začínam sa na tú tvoju tešiť čoraz viac a viac :D), ale ako to bude s pokračovaním LDG na webe, ani to vám teraz povedať neviem. Nejaký ten čas mi zrejme zaberú i práce na Delicate Awards a Vampire Academy, okrem toho som sľúbila spísať svoj prázdninový report z výletov a Festivalu fantázie, ďalšiu mesačnú chvastačku a plánujem aj niekoľko recenzií, ku ktorých písaniu ak sa ešte niekedy v tomto živote dostanem, tak ma zrejme od radosti šľahne o zem. Najbližší mesiac teda rozhodne bude napínavý, bez času na nudu, a ja sa to všetko pokúsim robiť tak, aby ste moju prácu pociťovali čo najviac :)

Týmto svoj článok končím a tí, ktorí sa dostali až na koniec, si môžu zablahoželať a rozhodne majú môj obdiv :D

PS: Za prípadné preklepy, skomoleniny či šialený slovosled sa vopred ospravedlňujem. Ešte stále som sa nestihla spamätať z toho, že som znovu doma :)