Jún 2011

Nový layout + extra aktuálka!
20-06-2011
Vzhľadom k tomu, čo sa u mňa bude diať najbližšie tri týždne, som sa pre vás rozhodla pripraviť nový layout, kopu nových walloch a nejaké to pokračovanie LDG, aby ste sa tu bezo mňa nenudili :D Počítam s tým, že po tých troch týždňoch si už nájdem čas to tu trochu aktualizovať, no ak nie, tak najbližšiu aktuálku potom čakajte až koncom júla, pretože presne vtedy - ak pôjde všetko ako má - by som sa mala vrátiť domov. Prejdime ale od prázdnych rečí k podstate:

S tvorbou nového layoutu som mala i tentokrát problém, pretože nápad nie a nie prísť. Uvažovala som i nad tým, že by som tu Noru a Patcha nechala trčať ešte ďalší mesiac, ale potom som začala pracovať na walle k SPN a až príliš sa mi pozdával na to, aby som ho nevyužila. Zvyšok layoutu myslím nie je vyriešený príliš šťastne, ale ak už sa mám vyhovoriť na niečo iné než na svoju neschopnosť, povedzme, že to zapríčinila predčasná cestovná horúčka.

Od layoutu prechádzame k novým wallom. Ani neviem ako sa ku mne dostalo toľko nápadov, ale som za ne vďačná a dúfam, že budete aj vy. Wallov je celkovo 11, ale tri z toho boli robené ako kolaborácia s mojím najúžasnejších evil dvojčaťom SunnyWill.

All I´ve ever wanted (Angel) - Angel & Cordy
Trapped (Angel) - Fred/Illyria
Why we love it (Angel) - Lorne (R.I.P. Andy Hallett)
Don´t ever tell me (Odstíny života) - Kolaborácia so Sunny
Forbidden (Vampire Academy) - Kolaborácia so Sunny
Where it began (Glee) - Kolaborácia so Sunny
How can I (Merlin) - Arthur & Gwen
Lady Morgana (Merlin) - Morgana
Life is the road (Supernatural) - Wall použitý na layout
Don´t you want me (True Blood) - Jessica & Hoyt
Nothing withou you (Vampire Academy) - Manipulácia s Rose a Lissou

V snahe trochu tento web oživiť som založila novú podsekciu v sekcii Goodies, a to Stock Photos, kde nájdete zopár mojich fotografií, ktoré sa vám možno na niečo budú hodiť. Taktiež som konečne doladila nedostatky v podsekcii Textures, takže odteraz by to mala všetko fičať a snáď si tam nájdete textúru, ktorú budete vedieť zužitkovať :)

Blížime sa k záveru a ja prechádzam k tej menej zaujímavej časti aktuálky. Vzhľadom k tomu, aká som neschopná, čo sa pridávania nových kapitol týka, rozhodla som sa vám to trochu vynahradiť a namiesto jedného pokračovania pridávam hneď tri - teda koniec štvrtej a celú piatu kapitolu pekne pohromade. Ako to bude s pridávaním kapitol do konca prázdnin (a ešte neskôr), to už vám takto z hlavy povedať neviem :D

4. kapitola - Nedôvera (2.časť)
5. kapitola - Karmínové oči (1.časť)
5. kapitola - Karmínové oči (2.časť)

No a keďže viac nemám nič, čo by som vám mohla ponúknuť, upozorňujem už len na fakt, že môj osobný blog - vzhľadom k tomu, že som si tam úspešne nainštalovala CuteNews - bude bez problémov bežať aj počas mojej neaktivity na LDG, takže ak by vám moje reči nejako extra chýbali, stačí si to namieriť na Vampire Diary a hneď mi budete bližšie.

A na úplný záver už len opäť pripomeniem projekt Delicate Awards, kde sa aktuálne môžete zapojiť do súťaže o najlepší DA plagát. Neváhajte príliš dlho, uzávierka je najbližšiu nedeľu (26.6).

PS: Ak sa počas leta budete príliš nudiť, nezabudnite pri nudnom preklikávaní internetovej siete navštíviť aj SunnyWill, Lecu, Sue a Lu.Lusy kvôli novým wallpaperom, Jeanne a jej knižné recenzie, úžasné avatary a layouty od mummy a seriálové recenzie od Cinky a Laerry. Neprehliadnite ani novinky zo sveta Vampire Academy, pozornosť venujte aj stránkam knihy Odstíny života a ešte raz pripomínam aj naše báječné a ešte báječnejšie Delicate Awards.

Delicate Awards 2011
12-06-2011
Nečakajte žiadny veľký update, grafiku či príbehy, dnes to bude len čisto informatívna aktualizácia.

Viacerí z vás už určite počuli o projekte zvanom Delicate Awards, ktorý minulý rok spustila SunnyWill. Ak nie, tak vám skrátene poviem, že ide o akési zoskupenie českých a slovenských fanartistov, ktorý medzi sebou navzájom súťažia v grafických súťažiach. Keďže SunnyWill nemá dosť času, aby sa tomuto projektu venovala sama, ponúkla som jej svoju výpomoc. A ona prijala. Takže robím menšiu reklamu a pekne prosím tých, ktorí ešte nie sú členmi DA, ale zdá sa im, že ich tento nápad zaujal a radi by to napravili, aby sa u nás zaregistrovali. Nič vás to nestojí - okrem trošky času. Môžete si zmerať svoje sily s inými, spoznať ďalších fanartistov a získať ocenenia pre seba i svoj web. Účasť v žiadnych súťažiach ale samozrejme nie je povinná (maximálne vítaná).

Ak teda ešte stále máte záujem, namierte si to na web Delicate Awards a zaregistrujte sa. Už teraz si tam môžete napríklad zahlasovať v ankete za seriál, v ktorého kategóriách by ste si chceli súťažiť, či sa prihlásiť do súťaže o promo plagát k Delicate Awards 2011. A určite sa môžete tešiť aj na ďalšie zaujímavosti :)

VA, SPN, Buffy & Fringe Avatars
09-06-2011
Keďže mne vždycky trvá, kým sa mi nahromadia nejaké tie wally a rada striedam grafické aktuálky s tými negrafickými, logicky mi vychádza, že tu nemám čo postnúť :D Tak som opäť vyhrabala nejaké tie avatary, ktorých mám v zálohe ešte stále nejako priveľa a výber padol na avatary k Vampire Academy, Supernatural bloopersom, Buffy a Fringe.

Buffy the Vampire Slayer [12]
Fringe [16]
Supernatural Bloopers [11]
Vampire Academy [12]
4.kapitola, 1.časť
05-06-2011
Uvažujem, že to pre tentokrát nebudem komentovať. Ale vlastne už len tým, že som tú vetu napísala, som to v podstate okomentovala. Takže na to všetko zabudnite a pokračujte k podstate: Po nekonečne dlhej dobe - ani sa mi príliš nechce zisťovať aká dlhá tá doba vlastne bola - pridávam pokračovanie k LDG II. A ak sa pošťastí, tak zvyšok dnešnej kapitoly pridám ešte pred tým, než sa vydám na svoj dlhý prázdninový výlet, ktorý bude podľa najnovších informácii mimoriadne nabitý (ale iba z čisto teoretického hľadiska). Okej, dosť bolo rečí a vy, ktorí ešte vládzete, môžete pokojne pokračovať ďalej ;)

4. kapitola - Nedôvera [1.časť]