Január 2012

Wallpaper Tutorial
30-01-2012
Happy bola taká milá, že mi uľahčila môj proces vyberania a vybrala namiesto mňa wallpaper, na ktorý by som mala - respektíve mohla - spraviť tutorial a... tadá! Stalo sa. V každom prípade, u mňa a u mojich wallpaperov je to v poslednej dobe takmer zakaždým nová technika a nový štýl, čiže toto je len jeden z mnohých pokusov, pri ktorých som dospela k pozerania hodnému výsledku.

Či vám to aj bude k niečomu užitočné? To neviem. Osobne si myslím, že každý wallpaper by mal byť originál, a preto ich nie je možné robiť podľa jedného návodu. Ale možno vám to dá aspoň nejaký ten nápad, ako sa to tiež dá robiť. Minimálne v to dúfam :)

20 000 visitors
26-01-2012
Fringe, HG, Merlin, OUT, Psych, SPN, Fantóm oepry
21-01-2012
Moje skúškové obdobie sa ešte neskončilo, ale už teraz som sa rozhodla zverejniť wallpapery, ktoré z môjho Photoshopu tento mesiac vyšli. Tvorenie grafiky bol hádam jediný spôsob, akým som dokázala aspoň čiastočne vyrovnávať hladinu toho, čo pri učení vchádzalo dnu do mojej mysle s tým, čo z nej vychádzalo von. Pomer to nie je dokonalý, ale stále lepšie takýto než nijaký. A aký je teda výsledok? Máme tu na dnes jeden wallpaper pre rôzne fandomy - Fringe; Hunger Games, pretože sa nemôžem dočkať filmu a všetky tie HG plagáty ma maximálne fascinujú; Merlin alebo skôr Morgana, ehm, zasa raz; Fantóm opery ako moja nová skutočná mánia; Once upon a time aka wallpaper, ktorý som musela vytvoriť, aby som sa ako tak zmierila s jeho smrťou; Psych, pretože som sa vďaka Nymi a Kaji konečne odhodlala pokračovať v sledovaní tohto geniálneho seriálu a ľutujem iba to, že mi to ide tak rýchlo a ja za chvíľu budem mať ďalší seriál, ktorého nových dielov sa nebudem môcť dočkať; no a napokon jeden kus pre Supernatural.

You belong with me (Fringe) - Olivia & Peter
The world will be watching (Hunger Games) - Katniss
Not something you can choose (Merlin) - Morgana
The point of no return (The Phantom of the Opera) - Christine & Phantom
Thank you (Once upon a Time) - 1x07 The Heart is a Lonely Hunter
For now (Psych) - 2x09 Bounty Hunters!
Not Prepared (Supernatural) - Dean

Aký bol rok 2011?
02-01-2012
Učenie ma už štve. Úprimne. A nie len preto, lebo samotný proces učenia je v istých chvíľach skutočne namáhavý, ale predovšetkým z dôvodu, že kvôli tomu nemôžem robiť takmer nič iné. V podstate vôbec nič. Ale dnes som sa rozhodla povedať si: „A dosť!“ A tak vám prinášam túto menšiu štatistiku a spomínaníčko na rok 2011. A zároveň dôkaz toho, že radšej budem robiť blbosti, než čokoľvek iné, čo hoc aj zďaleka pripomína učenie.

Prvou veľkou udalosťou tohto webu bolo sťahovanie. 14.02.2011 sa web Living dead girl presunul z adresy, ktorú okupoval vyše 2 a pol roka na novú platenú doménu Delirious Soul. Bolo to jeho prvé a ja dúfam, že aj posledné sťahovanie. Návštevníci to v podstate takmer nijako nepocítili – okrem tých, ktorí si boli nútení zmeniť adresu v spriatelených stránkach, ale mne to ušetrilo maximálne veľa stresu.

Za zmienku možno stojí, že 14.08.2011 (14 deň je zrejme obľúbený) sa web dostal aj na diabolskú sieť menom Facebook, kde môžete sledovať všetky najnovšie novinky na webe a z času na čas aj nejaké tie moje komentára. V súčasnosti má 24 „lajkov“ a kto medzi nich ešte nepatrí, nech sa pridá, kto sa bojí, nech radšej zdrhá.

No a keďže viac zaujímavých udalostí už môj web nezažil, prejdime rovno k faktom.

A ako to vidím s rokom 2012? Akonáhle tento dátum niekde zbadám, spomeniem si na úžasný komentár, ktorý som čítala na FB: "2012 - The first year where we have neither a Harry Potter movie, nor a book to look forward to. Perhaps that's why the world's ending this year." Viem, že to s webom nesúvisí, ale je to zo života a pobaví to. Ako to teda skutočne s týmto webom v novom roku vidím? Pekne polofarebne, pretože aj keď sa považujem prevažne za optimista, Murphy ma každým dňom núti myslieť si opak. Kým bude všetko šľapať, jednej aktuálky mesačne by ste sa dočkať mohli. S vysokou školou nastúpili obdobia skúškových období, ktoré sa zdajú byť ozajstným zabijakom. Prajte mi teda veľa šťastia a nervov, aby som si zlosť nevybíjala na svojom dieťatko. Zároveň si prajem dostatok inšpirácie a chuti, lebo bez spolupráce týchto dvoch by u mňa nič tvorivé nevzniklo. A napokon prajem vám, aby ste to so mnou nasledujúcich 12 mesiacov vydržali a aby ste stále mali dôvod sem chodiť klikať. Až sa tieto priania naplnia, potom možno budeme mať aspoň 50% šancu, že pre Living dead girl rok 2012 skutočne nebude tým konečným :)