Január 2013

Wallpapers:
Fringe, NH, OUT, PSYCH, UNEARTHLY, VA
18-01-2013
Trvalo to hrozne dlho, ale dočkali sme sa. Prvá wallpaperová aktuálka roka 2013 prišla ešte v januári a... Nie, nebudem vás zbytočne vodiť za nos. Hoci mám nápady na koooopu ďalších wallov a mám aj nahromadenú peknú zbierku obrázkov, ďalšia dávka mojej tvorby zrejme príde už tradične až o mesiac, pretože asi v tom období budem mať zase náladu tvoriť. No potom pravdaže príde späť škola a to už sa budem mať aspoň na čo vyhovoriť... Ah, už zase meliem dve na tri. Prejdime radšej k podstate veci...
You belong with me (FRINGE) - 2x23: Over There, Part 2
Zapracovať túto scénu do wallu som sa snažila už niekoľko mesiacov a s výsledkom som nikdy nebola spokojná. Netvrdím, že teraz už spokojná som, ale v tomto prípade nad mojou nespokojnosťou vyhralo zúfalstvo - jednoducho som ten wall už viac nechcela mať v počítači a vyhodiť mi ho bolo ľúto.
It´s who I am (NIGHT HUNTRESS) - Cat Crawfield
Aj druhý wallpaper dnešnej aktuálky je ešte akousi pozostalosťou z roka 2012. Rovnaký prípad ako u wallu k Fringe - nebola som s ním dostatočne spokojná. A prekvapivo... stále nie som! Výsledok opakovať nebudem, radšej si zaleziem do kúta... PS pre Sunny: Toto nie je všetko! Ja sa prekonám! Ja ich pre teba vytvorím viac!
Lonely hunter (ONCE UPON A TIME) - Graham/Huntsman
Nedávno ma pochytila akási wallovacia mánia - o čom svedčí aj dnešná aktuálka - a najviac wallov som spravila práve k seriálu Once upon a time a potom ku knižnej sérii Unearthly, ale o tej až neskôr. Moja aktuálna mánia sa točí práve okolo istého kapitána, ako som už kedysi spomínala, no tento kúsok som sa ešte rozhodla venovať starému, dobrému (a mŕtvemu) Grahamovi, ktorého sme si sotva stihli zamilovať a už nám chudák otrčil kopytá... Smutné.
Coward (ONCE UPON A TIME) - 2x04: The Crocodile
Ďalšia scéna, ktorú som sa snažila spracovať niekoľkokrát, kým dostala túto konečnú podobu. Musím priznať, že ma táto zápletka medzi Hookom a Rumple...om (?) začína vytáčať. Je očividné, na čej strane stojím, a štve ma, že som si zrejme zasa vybrala zle a môj favorit si to odnesie. Damn.
You need me (ONCE UPON A TIME) - 2x08: Into the Deep
Skôr než táto konkrétna scéna ma dostáva ten konkrétny screenshot (áno, ten, čo zaberá najviac miesta), ktorý som skrátka musela zapracovať do wallpaperu, aby som si ho mohla vystaviť na ploche a už nikdy (nikdynikdynikdy) ho nevymeniť za nič iné.
Psych (PSYCH)
Že sa vám na tomto kúsku nezdá nič extra? No, ono na ňom ani nič extra nie je, ale keď som zbadala túto staršiu promo fotku, potrebovala som s ňou niečo spraviť a takto jednoducho to vyzerá dokonale. Milujem Psych a neviem sa dočkať novej série, ktorá začína už o mesiac, wooohooooo!
What we will become (UNEARTHLY) - Clara & Angela
Áno, prichádza rad na spomínanú knižnú sériu Unearthly, do ktorej prvého dielu som sa zamilovala, zatiaľ čo druhá časť ma rázne hnevá, aj keď mi stále pripadá ohromná. Na tomto walle vidíte moju (najnovšiu) verziu Clary (Skyler Samuels) a Angely (Jessica Stroup).
Anymore (UNEARTHLY) - Clara Gardner
Skyler Samuels (ktorú možno poznáte zo seriálu The Nine Lives of Chloe King či po slovensky ako Deväť životov) som zneužila hneď na niekoľko wallov k Unearthly a toto je číslo dva. V PC sa mi schovávajú ešte nejaké ďalšie, do ktorých som zahrnula svojho milovaného Tuckera, no na tie si ešte budete musieť počkať, kým Michelle príde na vhodný text. Čo môže trvať dlho. Veľmi dlho.
Angel (VAMPIRE ACADEMY) - Rose Hathaway
No a na záver prinášam aj jedno dielo k Vampire Academy, ktorá sa v poslednej dobe vďaka Bloodlines dostáva trochu do úzadia, no u mňa zostane navždy číslom jedna. Odette Yustman je na mojich walloch už stála voľba, hoci čoskoro sa možno dočkáme mena herečky, ktorá si na zoznam svojich filmových postáv pripíše aj meno dhampírky Rose. No dovtedy nám (mne) zostáva Odette.
Aký bol rok 2012?
01-01-2013
A je to tu! Katastrofický rok 2012 máme za sebou, bohužiaľ, žiadna apokalypsa zatiaľ nenastala (ale tento rok sa vraj môžeme tešiť na ďalšiu, takže nezúfajte). Nový rok je už teda nejakých zopár dlhých hodín v plnom prúde, naše životy idú ďalej, ako keby sa nič neudialo, avšak... Mne by to nedalo spať, aby som dnešný deň prežila bez toho, aby som vám priniesla pekné Suma sumárum alebo Faktografický prehľad toho, čo sa na webe Living dead girl (ne)udialo za rok 2012. Teraz mi už nezostáva nič oficiálne uviesť nasledujúci program a nechať vás v tichosti čítať.

Ehm, ehm, dámy a páni, predstavujem vám...

Čo dodať na záver? Môžem povedať, že sa naozaj pokúsim byť tvorivejšia, aktívnejšia, písať viac zmysluplných noviniek a prinášať vám aj niečo zaujímavé, ale pravdou je, že si nedovolím odhadnúť, či sa tak aj stane. Môžeme len dúfať. V každom prípade vám všetkým chcem popriať všetko dobré do nového roka, nech je omnoho lepší než ten starý, nech sa vám vo všetkom darí a nech sa na svet neustále usmievate doširoka :D