Júl 2013

Wallpapers: Merlin, OUT, Movies
30-07-2013
Blíži sa koniec mesiaca a keďže neviem, či sa mi počas augusta podarí prísť aspoň s jedinou malilinkou aktuálkou, rozhodla som sa zverejniť túto nemalú dávku (desivých) wallpaperov už dnes. Je to nostalgický mix spomienok na poslednú epizódu Merlina, ktorá ma dohnala k takým slzám, aké som neronila už dlho predtým, a ktorá tiež nejedného fanúšika ohromne sklamala. No nech už sa to skončilo akokoľvek, mala som potrebu zachytiť tieto posledné udalosti na niekoľkých walloch. Potom tu máme tri filmové wallpapery a to by som nebola ja, ak by sa neobjavilo aj niečo k Once upon a time, i keď ja by som to už hádam mohla volať aj Once upon a Hook, to by bolo v mojom prípade trefnejšie :P

I want him dead (Merlin) - Morgana
Thank You (Merlin) - Merlin & Arthur
Damn you, Bradley, že si ich to nenechal dokončiť tak, ako to plánovali.
Goodbye Morgana (Merlin) - 5x13: The Diamond of the Day, Pt2
Tento wallpaper som prerábala a upravovala aspoň dvadsaťkrát a stále som s ním nebola spokojná. Ešte teraz s ním nie som spokojná, pretože sa to určite dá urobiť aj lepšie. Neviem, či to nedokážem preto, lebo to bolo taká zlá scéna alebo preto, lebo som jednoducho ľavá.
Dark Side (Beautiful Creatures) - Lena & Ethan
Zmeny, ktoré vo filme oproti knihe nastali, ma už len z princípu rozčuľovali, aj keď ma kniha nijako extrémne nenadchla. V konečnom dôsledku ale film hodnotím kladne, predovšetkým herecký výkon Emmy Thompson. Love that woman!
Warm Bodies (Warm Bodies) - R + Julie
Ďalší film, na ktorý som bola hrozne zvedavá a na rozdiel od iných som nebola sklamaná. Nasmiala som sa na tom o dušu a do dnešného dňa som to videla už niekoľkokrát. Vážne je to mnou, alebo sú ľudia okolo mňa iba príliš nároční, že sa im nepáči nič, čo sa páči mne? Navyše... Nicholas Hoult a jeho modré oči... Wallpaper je veľmi jednoduchý a hrozne červený, no pozdáva sa mi.
Hansel & Gretel (Hansel & Gretel)
Ani Janíčko a Marienka ma nesklamali. Zasmiala som sa (hlavne na Edwardovi, ale na tom sa smialo celé kino), bolo to akčné, vtipné, tými zbraňami možno trochu historicky nepresné, ale mňa podobné veci na filmoch príliš nezaujímajú. Oh, a hlavne v tom bol Jeremy Renner. Čo viac by som si mohla želať?
Evil Queen (Once upon a time) - Regina / Evil Queen
Zlá kráľovná rozhodne nie je mojou obľúbenou postavou, ale Lana má vždy super promo fotky a ja som jednoducho neodolala.
Moment of weakness (Once upon a time) - Hook & Emma
Paralely medzi Emmou a Hookom patria medzi moje najobľúbenejšie. A keďže trávim veľa času na tumblry, často tam dostanem inšpiráciu na takéto a podobné wally. S výsledkom som viac-menej spokojná.
You don´t know who you´re working for (OUaT) - Captain Hook
Pri vytváraní tohto kúsku som začala uvažovať, či na tomto webe moje wally s Hookom niekomu aj dávajú zmysel. Som si vedomá, že trávim až priveľa času psychologickým rozoberaním jeho charakteru a všetkých jeho scén, čo sa možno sem-tam odráža aj na mojej grafike. Stačí mi jedna veta, ako napríklad Reginino "You don´t even know, who you´re working for" a moja myseľ hneď šrotovala do všetkých možných strán a srdce sa mi napĺňalo dojmami. Som stratený prípad, ja viem.
5. narodeniny
27-07-2013
Až dnes som si uvedomila (shame on me), že pred štyrmi dňami oslavoval web Living dead girl svoje v poradí už 5. narodeniny! Pripadá mi neuveriteľné, že sme spolu online už celých päť rokov (šesť, ak nepočítam svoje pobývanie na blogoch, ktoré síce nebolo nijako akčné, ale bolo to príjemné obdobie). Už päť rokov vás zásobujem - čítajte: straším - svojou grafikou a vy mi ju, ehm, chválite (hoci občas vážne pochybujem, že aj zaslúžene). Keď som web zakladala, určite som si nemyslela, že ma to bude držať takto dlho - aj keď som v to určite dúfala. Našla som si vďaka nemu množstvo priateľov (na ktorých teraz nedám dopustiť) a zoznámila sa s mnohými ľuďmi, ku ktorým som predtým iba z tichého tieňa vzhliadala (Leca? :P). Chcela by som sa preto poďakovať všetkým, ktorí sem chodia už od začiatku a verne nasledujú moju "kariéru", ale tiež tým, ktorí ma objavili v priebehu týchto rokov a rozhodli sa sem aj napriek mojej nie príliš veľkej aktivite vrátiť. Vďaka vám všetkým, vďaka za každú návštevu, vďaka za každý like na Facebooku. Vďaka.

Len tak pre zaujímavosť si na túto okrúhlu výročnicu spravíme menšiu rekapituláciu. Living dead girl, ktoré je pomenované podľa rovnomennej piesne Roba Zombie, vzniklo 23.07.2008 a ak vás to zaujíma, moje o päť rokov mladšie ja bolo v tom čase na návšteve u svojho brata a jeho priateľky v Prahe. Takto vyzeral môj prvý oficiálny design (predtým som ešte zopár ďalších spravila do školy) a bola som zaň na seba nesmierne hrdá, pretože som neverila, že sa mi čosi také niekedy podarí. Teraz si môžete predstaviť, ako som si v duchu pobavene odfrkla. Začiatky webu sú ešte späté s "obľúbeným" serverom ic.cz, z ktorého som sa po cca dva a pol roku presťahovala na vlastnú doménu Delirious soul. Od začiatku fungovania stránky sa tu vystriedalo 37. layoutov (vrátane tohto), pričom tematicky vedú Buffy a Angel, chlapci zo Supernaturalu, Glee a posledné tri layouty boli venované Once upon a time. Trikrát sa nám podarilo získať ocenenie stránka mesiaca a do dnešného dňa máme dokopy vyše 25 000 návštev. Pre tých, ktorí to stále nevedia, LDG nájdete aj na facebooku.

Living dead girl is celebrating its 5th birthday! I would like to thank everyone who has visited my website, regular or non-regular visitors. I love you all and I'm thankful for your support over the years. And I'm sending my special 'thank you' to those who are not only my faceless visitors, but also good friends, best friends, and evil twins :[