August 2016

Galavant icons
30-08-2016
Prázdniny sa nám (áno, aj mne) pomaly končia a ja neprichádzam so žiadnymi novými wallpapermi, pretože na to človek potrebuje motiváciu a nápady a ja ani jedno z toho aktuálne nevlastním. Oh, a tiež som všetok svoj voľný čas obetovala písaniu a aj tak sa mi nepodarilo dopísať siedmy diel do konca! Shame on me!

V každom prípade sa na vás pred odchodom do Bratislavy znovu obraciam s aspoň touto malilinkou ukážkou svojho grafického umenia, ktorým sú ikonky k druhej sérii seriálu Galavant. Celkovo som ich tento rok vytvorila 211, čo je presne tak isto, koľko som ich vytvorila minulý rok k prvej sérii. A je to (viac-menej) úplná náhoda!

Pozrieť všetky ikonky [see all]


I´m still alive + some wallpapers + 8th birthday
03-08-2016
Nemôžem uveriť, že som naposledy tento web aktualizovala v marci (presne ôsmeho tretí, hehe). Aj keď... A vlastne hej, môžem. Semestre v Bratislave sú celkom náročné a okrem toho ešte stále nemám v noťase Photoshop. Takže aj keby neboli náročné, nemám ako tvoriť grafiku. A keď sa na štyri dni dovalím po troch týždňoch domov, nemám práve dvakrát chuť sedieť za počítačom. Taktiež predpokladám, že budúci školský rok to nebude o nič lepšie (lebo štátnice). V každom prípade to nevzdávam a rozhodne sa s týmto webom nelúčim – na to som až príliš nostalgická a... Ako sa volá choroba, kedy sa človek nedokáže zbaviť starých vecí, aj keď ich už nepoužíva alebo nepotrebuje? Lebo presne tým zrejme trpím. Tak či onak, z času na čas niečím prispejem na svoj blog Radioactive. Určite sa nebudem hnevať, ak tam občas zaskočíte.

Ale teraz prejdime k veci. Po dllllll(lllllllll)hom čase sa mi konečne podarilo otvoriť Photoshop a niečo v ňom ukuchniť (a taktiež som konečne mala náladu niečo v ňom kuchtiť). Rozhodla som sa to nenaťahovať a zverejniť svoje (veľ)diela už teraz, aj keď je ich iba päť (pretože ak by som čakala na to, kých ich bude desať, zrejme by už bol koniec roka). Venovala som sa konkrétne seriálom Game of Thrones, Daredevil a Legends of Tomorrow, ktoré ma najviac inšpirovali.

Fire and Ice (Game of Thrones) - Daenerys & Jon
Začíname s Game of Thrones. Šiesta séria sa začala skvelo, v strede bola taká všelijaká, ale v závere bola dokonalá! Posledné dve epizódy šiestej série sú najepickejším kusom seriálového umenia. Tento komentár síce nijako nesúvisí s uvedeným wallom, ale to nevadí. Aby ste vedeli - áno, shippujem ich. #whatever
Arya Stark (Game of Thrones)
Pre Aryu som vždy mala slabosť. A aj keď v posledných sériách spravila zopár spochybniteľných rozhodnutí, nevadí mi to, pretože je #badass. Nedokázala som inak, než len hystericky sa smiať pri jej záverečnej scéne v šiestej sérii (ale nestresujte, wall je maximálne nespoileroidný).
Hell of a Thief (LoT) - Sara & Leonard | 1x15 Destiny
Legends of Tomorrow vo veľkej miere zaplnili dieru, ktorá vo mne zostala po tej spackanej štvrtej sérii Arrow (ktorá postupne spackovatevováva...la? celý rok). Seriál má svoje muchy, ale ak sa nad ne dokážete povzniesť, je to niečo, čo si užijete a čo vás na čas zabaví. Už od ich prvej spoločnej scény som však Saru a Leonarda akosi tak potajme extra silno shippovala (aj keď oficiálne ju shippujem s Nyssou, to je samozrejmé, lenže Sara má také potápajúce sa shipy, že z toho začínam byť zúfalá). Ich dynamika bola skvelá a naštvalo ma, keď sa stalo to, čo sa stalo. #nospoilers #iguess
Hard Call (Daredevil) - Frank Castle/Punisher
Ak ste ešte nevideli Daredevila (seriál spracovaný Netflixom, nie film s Affleckom) - how dare you?!. Je to extrémne kvalitne a originálne spracovaný superhrdinský seriál s dokonalým obsadením, fantastickou choreografiou bitiek a tou najviac sexy bradou a ústami ever (ku ktorých zwallovaniu som sa ešte nedostala, ale aj to bude). Tieto dve wally sa konkrétne viažu k druhej sérii (opäť #nospoilers). Punisher sa rýchlo stal jednou z mojich obľúbených postáv a teším sa, že dostane aj svoj vlastný seriál.
Kill (Daredevil) - Elektra
Na druhom walle je seriálová Elektra, ktorá má od tej filmovej veľmi ďaleko nielen vzhľadovo, no aj správaním. Priznám sa, že som jej nedokázala plne prísť na chuť, avšak môže to byť tým, že ju natlačili do druhej série v čase, kedy ma nikto iný ako Punisher nezaujímal. V každom prípade tá fotka, ktorú som zneužila, je úžasná.

Ak ste si mysleli, že je to všetko... mali ste pravdu. Lenže nakoľko som aj tento rok odignorovala narodeniny svojho webu, cítim potrebu vyjadriť sa k tomu aspoň dodatočne. 23. júla 2016 sa tento web dožil svojich ôsmich narodenín! Wou. Páni... Wou. Keď som pred ôsmimi rokmi s webovaním začínala, určite som si nemyslela, že ma to bude držať takto dlho. Je síce pravdou, že sa tomu v posledných rokoch nevenujem tak, ako na začiatku. No taktiež je pravdou, že komunita (českých a slovenských) grafikov, s ktorými som kedysi bola najviac v kontakte a ktorých grafika poháňala moju vlastnú tvorbu, už pomaly (ak nie úplne) zanikla (Photoshop zrejme postupne vymieňajú za plienky, heh). Nemám v sebe energiu (ani chuť) pátrať, či sa niekde vytvorila nová, či sa wallpapery vyrábajú aj na iných frontoch tak, ako kedysi. Ale zároveň nemám odvahu seknúť s tým a prestať tvoriť úplne (hoci moju tvorbu sledujú možno tak piati ľudia, heh). Niekedy zo seba potrebujem dostať svoje pocity a grafika mi v tom pomáha. Tak ako mi občasné kódovanie pomáha zrelaxovať sa. Takže... Nie, nikam zatiaľ neodchádzam.

Ďakujem teda každému, kto sa tu ešte z času na čas zastaví, kto si občas požičia môj wallpaper a použije ho na svoju plochu, kto si ma ešte pamätá. Ďakujem. A dúfam, že na mňa tak skoro nezabudnete, pretože – ako som sa už možno zmienila – ja nikam neodchádzam.