Portfolio

OBÁLKA: Odstíny života - Lucie Adamová

Odstíny života - návrh obálky Odstíny života - oficiálna obálkas

Nakladatelství XYZ, 2011

Na prvom obrázku je pôvodná verzia obálky pre Odstíny života, ktorú som vytvorila dávno predtým, než o knihu prejavilo záujem vydavateľstvo. Znak na nej je originálny a pochádza z knihy. Osobne som na ňu bola vždy hrdá, ale podľa vydavateľa nebola dostatočne predajná. Napokon sme spoločnými silami došli k verzii, ktorú vidíte na druhom obrázku.
 
 
 

OBÁLKA, PROPAGAČNÉ MATERIÁLY: V znamení ametystu - Majka Danihelová

V znamení ametystu - obálka V znamení ametystu - obálka Vydavateľstvo Cooboo, 2018

Prvú verziu obálky pre V znamení ametystu som vytvorila začiatkom roka 2013 po tom, ako som si prečítala pár kapitol. Autorka mi nedala žiadne inštrukcie, ale napriek tomu s ňou bola hneď stotožnená. Keď sa kniha dostala do rúk vydavateľstva Cooboo, rozhodli sa ju predsa len použiť. Na internete určite narazíte aj na pôvodnú verziu, kde bol Ametystový les trochu smutne vysušený. Našťastie som si jeho zúbožený stav včas uvedomila a stihla som ho pred odovzdaním obálky trochu oživiť.

Na druhom obrázku vidíte náhľad celého prebalu knihy.

* * *

V znamení ametystu - mapa V znamení ametystu - ilustrácia Súčasťou knihy „V znamení ametystu“ je aj podrobná mapa fantasy sveta, v ktorom sa príbeh odohráva. V knihe bola, samozrejme, použitá čiernobiela verzia mapy, ale mne sa viac páči táto farebná.

Druhý obrázok sa autorka rozhodla použiť ako propagačný materiál, ale pôvodne vznikol len ako môj pokus o vektorovú kresbu inšpirovanú propagačnými fotografiami.
 

* * *

V znamení ametystu - photoshoot V znamení ametystu - photoshoot V rámci propagácie knihy si autorka pripravila sériu fotografií, ktoré následne prešli mojou úpravou, aby získali „magický“ nádych. Z obyčajného ľudského lampáša sa tak vďaka photoshopovým kúzlam stál ametystový lampáš.

Všetky upravené fotografie nájdete na stránke autorky: majkadanihelova.net.
 

Back to the top